Rubriky
rady

Balam Back Strap Premium – revoluční pomocník

Když milujete svůj saxofon, není co řešit

Hledáte stále svůj ideální závěsný popruh na saxofon? Který je ten nejlepší? Který je univerzální? Jak odlehčí krk a páteř? Jak pomůže k uvolněnému projevu na pódiu?

Nedávno se v našem hudebním hledáčku objevil převratný Balam Saxophone Backstrap, který se nám opravdu líbil a vyvolával neutuchající zvědavost a zájem. Hned nás napadlo, že bychom jej mohli vyzkoušet a důkladně porovnat. V době vzniku tohoto článku jsou právě vyprodány všechny Balam saxofonové popruhy, kamenné obchody jsou uzavřeny, ale objednali další a dali nám jeden stranou, aby nám ho poslali.

Popruh Balam předchází výtečná pověst

Tento inovativní popruh na krk je řešením pro každého hráče, který hledá tedy ale opravdovou úlevu pro svůj krk a krční páteř. Jako alternativa k tradičním popruhům a tkaničkám, k pásům, šňůrám, kšírům, chomoutům a postrojům se díky designu Balam popruh nikterak nedotýká krku a vyvíjí tlak pouze a výlučně na hráčova ramena. Popruh tvoří prvotřídní kožené pásy s kovovými doplňky z vintage mosazi pro odvážný jazzový design.

Krásný, ručně vyráběný v Koreji

Neuvěřitelně přizpůsobivý, nastavitelný pro všechny velikosti hráčů, pro nejrozmanitější typy postavy. A co víc, lze jej použít pro soprán, alt, C melody, tenor, baryton, bass a kontrabas saxofon.

K popruhu jako příslušenství automaticky dodávána sametová cestovní taštička, kterou lze uložit do korpusu všech vyráběných saxofonů.

Pro lepší orientaci a správný výběr nabízíme malou pomůcku: obrázkový návod k novému Balap Back Strap postroji.

Jak můžete vidět níže, popruh nesedí kolem krku, ale je spíše na horní části zad a ramen. Na krk neklade žádný tlak. Kovové výztuhy, které jdou přes ramena, jsou z aluminia a zabaleny v kůži. Aluminium je moudrá volby, protože je lehké, pevné a přesto ohebné, takže jej lze tvarovat podle rozměrů těla. Háček a všechny kovové seřizovací součásti jsou pak vyrobeny z vintage mosazi se skvěle vypadajícími jazzovými vzory.

Mosazný háček

Připojuje se k saxofonu speciální sponou, která se při zavěšení saxofonu samočinně zavře, aby se náhodně nevyhákla. Takový zázrak! (Jistě znáte jiné popruhy, které se náhodně uvolnily, a málem jste mnohokrát upustil saxofon) Mosazný háček je taktéž zabalen do průhledné gumy ve spodní části, aby nedošlo ke kontaktu kovu se saxofonem. To je geniální funkce, protože nechcete, aby se kovový háček popruhu časem opotřeboval a nebo prodřel za 45 let závěsný kroužek na saxofonu.

Nastavení popruhu Balam

Přizpůsobení je snadné a hlavní kovová spona, kterou se nastavuje výška, či délka, snadno klouže nahoru a dolů a po nastavení se nepohybuje, což je také nesporně důležité.

Pokud se díváte na obrázky a přemýšlíte: „Ale co ta provazová část? Pokud to povolí, můj sax je odepsaný!“ Pak nemějte žádné obavy! Provazová součást je ve skutečnosti super silný vojenský speciální paracord pro jednotky zvláštního nasazení. Je z toho tedy zřejmé, že se používá k parašutismu a k poutání teroristů, takže žádné pochybnosti: bez problémů zvládne hmotnost Vašeho saxofonu. Provazy, které jsou na zadní straně výztuh poblíž kovového motýla, jsou propleteny s kůží stejné kvality jako je paracord. Je jisté, že bude třeba provést četné úpravy a nastavení, když poprvé vybalíte svůj nový popruh Balam. Zpočátku budete trochu ohromeni, protože na zádech je tolik propletených provazců, lan, šňůr a lanek ve vzájemném spojení úzlů, že jste to ještě neviděli.

S čím začít tahat, kde utahovat?

Co kde povolit a vytáhnout? Není divu, že se Vám nechce cokoli s popruhem dělat a štelovat. Proto uveřejňujeme obrázkový manuál s několika pokyny, jak nejlépe upravit popruh, který pomůže zmírnit Vaši úzkost a odstraní počáteční přetrvávající o­bavy.

Pokud Vás zaujal Balam Saxophone Backstrap, můžete jej získat na webových stránkách, nebo ve všech dobrých Saxofonových Shopech. Pokud nejsou na skladě, nezapomeňte se zaregistrovat do čekací listiny, abyste mohli jeden získat, jakmile přijdou. Pokud budete jednat rychle, můžete získat jeden i Vy. Doufáme, že se Vám bude líbit stejně jako nám.

Autor: Dušan Čech

- hráč na soprán, alt, tenor a baryton saxofon, klarinet, flétna, klavír /keyb./ a další nástroje.
Vyučované obory: klarinet, saxofon, klavír, kompozice, hudební teorie
1997 - 2001: lektor - keyboard, flétna, saxofon
2002-2004: teacher Prague international school E.I.S.P. (klarinet, saxofon, flétna)
2002 - 2006: ZUŠ + volnočasová centra (klarinet, flétna, saxofon, klavír)
od r. 2007: pořádání workshopů a víkendových seminářů
od r. 2008 pořadání a lektorování letních saxofonových soustředění, zaměřených na hudební teorii, interpretaci a improvizaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*